The Fact About doğal taşlar That No One Is Suggesting

Ateş grubunda yer alan Yay burcunun doğal taşları ametist, yakut, topaz, sodalit ve turkuazdır. Bu taşlar arasında yer alan ametist ve yakut, Yay burcu kişilerin enerjilerini dengeler. Aynı şekilde Yay burcunun diğer doğal taşları da ihtiyaca yönelik tercih edilebilir.

Doğal taş takı kullanımı için özel bir şey yapmanıza gerek yok. Doğal taş takılarınızı usual herhangi bir takıyı nasıl takıyorsanız takabilirsiniz. Arada sırada doğal taşlarınızı uygun yöntemle temizlediğinizden emin olmanız gerekir.

Doğal taşlar cilt bakımında da önemli bir yere sahip. Pembe kuvars ve yeşim taşından yapılan, Jade Roller ve Gua Sha gibi yüz masajı aletleri, bu doğal taşların iyileştirici ve toksin giderici özellikleri sayesinde cilt bakımında da tercih ediliyor.

Yuvarlak veya eskitme taşlar daha dayanıklıdır, uçları kırılmaz. Devrilme sırasında ince kumlar arasında saatlerce girdaplar oluşur ve yapı daha dayanıklı hale gelir.

 Kehribar tiroidin bir numaralı düşgentlemanıdır. Astım ve guatr'a fayda sağlar. Kişinin akciğerini temizler. Kullanamaya başladığınız andan itibaren aradaki farkı sizde göreceksiniz.

Ruhsal Faydası: Kalp ve zihindeki güzel duyguları hep canlı tutar. Zeka, algı ve yaratıcılığı arttırması için kullanılan bu taşa kişisel gelişim taşı diyenler de olmuştur.

Doğal taş temizleme işlemleri sırasında kişilerin dikkatli hareket etmeleri oldukça önemlidir. Hatta bu süreçte profesyonel kuyumculuk işleriyle uğraşan kişilerden lawnım alınması işlemlerinizi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır. Bu yöntemi her taşa uygulamak yanlış olur. Kırılmaz taşlar için çOkay basit bir yöntem.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her doğal taşın farklı bir rengi ve özelliği bulunuyor. Şimdi gel doğal taşların isimlerine, özelliklerine ve faydalarına daha yakından bakalım…

Doğal taşlarla ilgili en güzel şey, enerjilerinin bedenimize direk olarak etki etmesidir. Doğal taşları takı olarak taksanız da, onlarla meditasyon doğal taşlar yapsanız da veya sadece ev dekoru olarak kullanmak isteseniz de doğal taşların hayatınıza çok hızlı bir şekilde etki ettiğini göreceksiniz.

Yarı değerli taş kategorisine ait olan doğal taşlarda sertifika olmaz. Eğer birisi size sertifikası olan bir doğal taş satmak istediğini söylerse, sizi kandırıyor demektir.

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

Yazımızın sonunda şunu da belirtmiş olayım. “Acaba hangi şifalı taş benim taşım” diye belirlemekte zorlanırsanız bence en iyi yol burçları takip etmek. Şifalı doğal taş seçiminizi, sağlık açısından en faydalı olana göre de belirleyebilirsiniz.

Kehribar (Amber) Taşının Anlamı : Kehribar taşının bilinen faydası doğal ağrı kesici olmasıdır. Sizlere doğal taşların anlamından da bahsettik. İsimleri ve özellikleri konusunda oldukça detay vermeye çalıştık. Her taşın ismi ve anlamı farklıdır. Kehribar diğer advertisementı "Amber " diz, bel, ve sırt rahatsızlıklarına fayda sağlar. Ruhsal sağlığı korur. Sizlere bu bloğumuz da doğal taşların isimlerinden çeşitlerinden bahsetmek istedik.

Not: Rahatsızlıklarınız için öncelikle doktorunuza başvurmayı unutmayın. Doğal taşlar tam anlamıyla bir tedavi imkanı sunmaz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *